Důležité upozornění: KVĚTEN - ŘÍJEN PRODEJNA UZAVŘENA Pro nákup využijte e-shop. Osobní odběr každé úterý 14-18 Děkujeme

BRNĚNSKÉ IN-LINE RALLY

Inline brusle jsou stále populárnější a to také díky přístupu některých měst, kde se konají pravidelné hromadné jízdy – Brno není výjimkou. Od roku 2008 se každý, kdo vlastní kolečkové brusle, může bezplatně zúčastnit těchto akcí, při kterých se opouštějí klasické cyklostezky a vyráží se i na běžně nepřístupná místa – na silnice. Peleton projíždí za doprovodu městské policie, zdravotníků a organizátorů městem po předem vyznačených trasách. I letošní rok bude ve znamení bruslení – jízdy městem Brnem proběhnou každý měsíc od dubna do října. Každá akce přináší i doprovodný program, jehož součástí je půjčování bruslí, chráničů a helem za určitý poplatek. Také si spolu s instruktory oprášíte pravidla bezpečného ježdění ve skupině a naučíte se správně brzdit.

 

Podmínkou pro účast jsou in-line brusle, schopnost je ovládat (pro úplné začátečníky jízdy nejsou koncipovány) a výrazně se doporučují i chrániče a helma. Obzvláště ve velkém davu je nebezpečí úrazu opravdu velké a chrániče kolen, dlaní a loktů vám mohou mnohdy doslova zachránit kůži. Pro bruslaře mladších 15 let je helma dokonce povinná! Pro zajištění bezpečnosti účastníků tu jsou již zmínění odborní instruktoři bruslení, policie a zdravotníci.

 

Počet tras se od začátku pořádání jízd značně zvýšil a proto své in-line brusle přes celé léto nemusíte schovávat. Jen v Brně je přibližně 7 stále přístupných tras, které jsou různě obtížné, různě dlouhé, různě členité ale i různě frekventované – prostě pro každého něco. Asi nejznámější je cyklostezka podél Svratky do Modřic, na jejíž trase máme i svoji prodejnu a půjčovnu. Další stezky jsou například okolo Svitavy z Obřan do Bílovic, z Jundrova do Bystrce či v Mariánském údolí. Na většině z nich potkáte řadu posezení s občerstvením a sociální zařízení.

 

A proč tedy vyrazit na kolečkové brusle? Nejen že tak můžete prožít pěkný den plný zábavy, ale také uděláte něco pro své zdraví a postavu. Pokud máte při bruslení správný postoj, lze posílit téměř celé tělo – dámy jistě ocení formování svalů hýždí a nohou a kromě toho se zapojují i svaly zádové a svaly paží. Tak neváhejte, vytáhněte své inline brusle a připojte se k organizovaným jízdám skrz Brno nebo se jen tak projeďte po stezce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení